Достапни линкови

Претседателот на Чешка во посета на Македонија


Чешкиот претседател Вацслав Клаус денеска е во официјална посета на Република Македонија. Предвидено е околу пладне тој да се сретне со неговиот колега Ѓорѓе Иванов и со премиерот Никола Груевски. Клаус исто така ќе разговара и со претседателите на собраниските комисии за европски прашања и надворешна политика.
XS
SM
MD
LG