Достапни линкови

Времето денеска облачно и нестабилно


Времето денеска ќе биде промеливо облачно, не места со врнежи и грмежи.Утринската температура се движи од 10 до 18 степени, а дневната ќе биде од 23 до 30 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува променливо и нестабилно време проследено со краткотраен дожд и грмежи. Температурата ќе биде во интервалот од 16 до 26 степени.
XS
SM
MD
LG