Достапни линкови

Италија -Нов Зеланд одиграа нерешено 1:1


Репрезентациите на Италија и на Нов Зеланд одигра нерешено 1:1 во второто коло од групата Ф на Светското првенство во Јужна Африка. И двете репрезентаци головите ги постигнаа на почетокот на мечот. За Италија стрелец беше Винченцо Јакинта , а за репрезентацијата на Нов Зеланд Шејн Шмелц. После второто коло и двете репрезентации имаат по 2 поени .
XS
SM
MD
LG