Достапни линкови

Груевски најави реформи во судството и јавната администрација


Во судството и во јавната администрација до есен треба да се спроведат големи и клучни трансформации, најави премиерот Никола Груевски. Тој изјави дека се охрабрени од последниот извештај на Европската Комисија која утврдила напредок во судството, па затоа очекуваат до крајот на есента македонското судство да го измени својот лик. Груевски најавил и модернизација на јавната администрација.
XS
SM
MD
LG