Достапни линкови

Папата се помолил за жртвите од насилствата во Киргистан


Папата Бенедикт Шеснаесети денеска ги повика етничките зедници во Киргистан да се откажат од насилствата за да може да се врати мирот на југот на земјата. Папата се помолил за жртвите од судирите. А ги повикал и меѓународните организаци кои се занимаваат со хуманитарна работа да им помогнат на луѓето кои страдаат во Киргистан. Узбеците кои ја напуштиле земјата по почетокот на насилствата се плашат да се вратат дома.
XS
SM
MD
LG