Достапни линкови

Експлозија во метро во Истанбул


Најмалку три луѓе загинале, а десетици се повредени во експлозија во станица на метрото во Истанбул, јавуваат светските медиуми. Нема информаци што ја предизвикало експлозијата и дали станува збор за терористички напад. Од станицата на метрото излегувал густ чад, а луѓето во паника бегале надвор, јавуваат медиумите
XS
SM
MD
LG