Достапни линкови

Несреќа во рудник во Казахстан


Во експлозија во рудник за бакар во Казахстан загинале тројца рудари , а еден е повреден , соопштиле сопствениците на рудникот. Властите во земјата формирале специјална комисија која треба да ги истражи причините за експлозијата
XS
SM
MD
LG