Достапни линкови

Есплозии на автомобил- бомби во Багдад


Најмалку 6 луѓе загинале а 40 се повредени во експлозија на 2 бомби во главниот ирачки град Багдад, јавуваат тамошните власти. Автомобил бомбите екплодирале речиси истовремено пред плоштадот во центарот на градот, во време кога имало многу луѓе. Меѓу загинатите има и двајца полицајци.
XS
SM
MD
LG