Достапни линкови

САД:санкциите кон Иран може да се одразат во Пакистан


Специјалниот американски претставник Ричард Холбрук, изјавил денеска дека Пакистан треба да биде внимателен околу учеството во проектот за гас во кој учествува заедно со Иран, бидејќи санкциите на ОН кон Иран можат да ги погодат и пакистанските компании. Американскиот конгрес ги подготвува новите санкции насочени кон енергетскиот сектор во Иран, па потоа ќе се знае како тоа ќе се одрази врз Пакистан . Доворот за гас вреден повеќе од 7,5 милијарди долари беше потпишат во март.

XS
SM
MD
LG