Достапни линкови

ПКК се закани дека ќе ги бомбардира турските градови


Курдската работничка партија се закани со извршување напади во сите турски градови доколку турската армија продолжи со акции против нивни членови. Турција сака да не вовлече во војна. Таа не е искрена за курдското прашање и не сака да го реши на мирен начин, изјавил портпаролот на ПКК Ахмед Денис Досега во судирите загинаа 12 турски војници и 12 членови на ПКК
XS
SM
MD
LG