Достапни линкови

Белата куќа со критики до шефот на Бритиш Петролеум


Администрацијата на Обама повторно го критикуваше директорот на Бритиш Петролеум кој се повеќе се соочува со притисок поради начинот на кој се справува со истекувањето на нафтата во Мексиканскиот залив. Белата куќа вчера го нападна директотрот Тони Хејворд која наместо да се справува со катастрофата си зел слободен ден да го помине на својата јахта во Велика Британија. Според Белата куќа тоа бил само уште еден гаф од низата на Хејворд. Портпаролот на Бритиш Петролеум пак го бранел Хејворд. Шефот на Бритиш Петролеум земал одмор затоа што 2 месеци не се видел со својата фамилија. .
XS
SM
MD
LG