Достапни линкови

Данска го победи Камерун во одличен натпревар


Репрезентацијата на Данска во веројатно најдобриот натпревар на Светското првенство го совлада Камерун со 2:1. Поведе Камерун со голот на Ето во 10-та минута, израмни Бентнер во 33-та, а конечниот резултат го постави Ромедал во 61-та минута. Сега во групата Е прва е Холандија со 6 бодови и обезбеден пласман во осминафиналето, следуваат Јапонија и Данска со по 3 бода, а последен е Камерун без бодови и без шанси за пласман во натамошните натпревари.
XS
SM
MD
LG