Достапни линкови

Гана-Австралија 1:1


Репрезентациите на Гана и на Австралија одиграа нерешено 1:1 на натпреварот од второто кола на групата Д на Светското првенство во Јужна Африка. Репрезентацијата на Австралија поведе во 11 -та минута со голот на Брет Холман, а Гана изедначи во 26-та со голот на Асамоа Гијан. Во следното коло Австралија ќе игра со Србија, а Гана со Германија.
XS
SM
MD
LG