Достапни линкови

Амнести интернешнал:да се казни убиецот на Неда


Амнести интернешнал денеска побара ирански власти да го изнесат пред лицето на правдата убиецот на Неда Агха Соултан, каја загина за време на уличните протести минатата година. Веста и снимката со убиството на Неда го заобиколи целиот свет. Повикот на Амнести интернешнл доаѓа пре одбележувањето на годишнината од нејзината смрт, 20 јуни.

XS
SM
MD
LG