Достапни линкови

Груевски:ќе ги завршиме реформите што ги бара ЕУ


Македонија ќе успее да ги спроведе реформите што од неа ги бара ЕУ, изјавил премиерот Никола Груевски. Тој рекол дека е цврсто убеден оти се што се очекува од македонската страна ќе биде направено Таквите пораки и уверувања Груевски му ги пренел на последната средба и на еврокомесарот Штефан Фуле. Груевски изјавил дека на Филе му дал детални објаснувања за сите завршени работи, за оние што се во тек и што дополнително треба да се завршат.
XS
SM
MD
LG