Достапни линкови

Холандија ја совлада Јапонија


Фудбалската репрезентација на Холандија денеска ја победи репрезентацијата на Јапонија со 1:0, на Светското првенство во Јужна Африка. Двете репрезентации се натпреваруваат во групата Е. Единствениот гол на мечот го постигна Весли Шнајдер во 52-та минута.
XS
SM
MD
LG