Достапни линкови

Автобуска несреќа во Турција, 45 мртви


Најмалку шест лица загинале , а 45 се повредени кога еден ирански патнички автобус се превртел во источниот дел на Турција, соопштуваат турските медиуми. Несреќата се случила во провинцијата Битлис, на околу 200 километри од иранската граница . Во сообраќајни несреќи на патиштата во Турција годишно гинат повеќе од илјада луѓе поради невнимателно возење и лошите сообраќајници.
XS
SM
MD
LG