Достапни линкови

Брамерц бара засилени напори на Србија во апсењето на Младиќ


Главниот обвинител на Хашкиот трибунал за воени злосторства Серж Брамерц денеска пред Советот за безбедност на Обединетите нации изјави дека е неопходно Србија да ги засили напорите за апсење на Ратко Младиќ и на Горан Хаџиќ. Брамерц во редовниот извештај за Трибуналот пред Советот за безбедност и со оценка дека Србија во изминативе шест месеци продолжила да соработува со Обвинителството.
XS
SM
MD
LG