Достапни линкови

Седумдесетина загинати во поплави во Кина


Околу 70 луѓе загинале, а четириесетина се водат како исчезнати во поплавите што ги зафатија јужните делови на Кина. Веќе една недела во тие региони врнат поројни дождови, а властите мораа да евакуираат повеќе од 500 илјади луѓе.
XS
SM
MD
LG