Достапни линкови

Протести во Приштина поради забраната за шамии во училиштата


Околу илјада членови на невладини и други организации и здруженија денеска протестираа во центарот на Приштина против одлуката на Министерството за образование да се забрани носење на шамии во училиштата. Пред неколку недели Исламската заедница на Косово организира кампања против претседателот на Општина Приштина Исо Мустафа кој иницирал забрана за носење на шамии во училиштата.
XS
SM
MD
LG