Достапни линкови

ММФ со доверба за шпанската економија


Шефот на Меѓународниот монетарен фонд Доминик Штраус Кан денеска во Мадрид изрази доверба во шпанската економија откако владата донесе строги реформски мерки. Според него, реформите ќе ја водат Шпанија во економски раст во наредниве две децении.
XS
SM
MD
LG