Достапни линкови

Обама со апел до Г-20 за излез од кризата


Американскиот претседател Барак Обама денеска ги повика земјите од Г-20 да работат заедно за сигурно и безбедно излегување од колапсот на глобалниот економски систем. Во писмото на Обама пред состанокот на Групата 20 во Торонто, побара зајакнување на јавните финасии и предупреди на опасностите од прераното повлекување на стимулативните програми.
XS
SM
MD
LG