Достапни линкови

Турската армија убила 130 курдски бунтовници


Претставник на турската армија соопшти дека околу 130 курдски бунтовници биле убиени од почетокот на воената операција во Турција, но и во соседниот Ирак. Во операцијата против Курдската работничка партија која стартуваше во март годинава биле вклучени и воздухопловните сили.
XS
SM
MD
LG