Достапни линкови

Средба Иванов, Медведев во Санкт Петербург


Македонскиот претседател Ѓорге Иванов денеска ја продолжува посетата на Русија со билатерална средба со рускиот претседател Димитриј Медведев. Според најавите, на средбата се очекува да стане збор за политичките односи и економската соработка меѓу Македонија и Русија, како и за состојбите на Балканот. Покрај ова, претседателот Иванов ќе учествува и во работата на Меѓународниот економски форум во Санкт Петербург.
XS
SM
MD
LG