Достапни линкови

Саркози во Лондон


Претседателот на Франција Никола Саркози престојува во Лондон по повод 70 години од говорот на генерал Шарл Де Гол, кој на 18- ти јуни 1940- та година преку Би Би Си повика на отпор против нацистичка Германија. Саркози за време на престојот ќе разговара со британскиот премиер Дејвид Камерон, а ќе ги посети студиото на Би Би Си и канцеларијата на Де Гол во Карлтон Гарденс.
XS
SM
MD
LG