Достапни линкови

Меѓународен економски форум во Русија


Претседателот на Русија Дмитри Медведев официјално ќе го отвори Меѓународниот економски форум во Санкт Петерсбург, кој неформално почна вчера. Шефовите на држави, министри и стопанственици ќе ги разгледуваат перспективите на развој на светското стопанство во услови на криза. На собирот учествува и македонска делегација, предводена од претседателот Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG