Достапни линкови

Американскиот помошник државен секретар во Киргистан


Највисокиот американски претставник за Централна Азија, помошник државниот секретар Роберт Блејк пристигнува во Киргистан за да им пружи помош на илјадниците раселени лица поради етничките насилства на југот на земјата. Високиот комесаријат за бегалци на Обединетите нации сопшти дека околу 400 илјади жители останале без своите домови од двете страни на границата на Киргистан со Узбекистан.
XS
SM
MD
LG