Достапни линкови

Шампионскиот прстен за Лејкерс


Во седмиот решавачки натпревар од финалето на НБА лигата кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс на свој терен го совладаа Бостон Селтикс со 83:79. Најефикасен играч на натпреварот беше Коби Брајант со 23 поени, кој беше прогласен за најкорисен играч на финалните средби. Тоа е 16- та шампионска титула на екипата на Лејкерс.
XS
SM
MD
LG