Достапни линкови

Времето нестабилно, попладне можно невреме


Времето ќе биде нестабилно облачно со локален пороен дожд, силни електрични празнења, град и повремено засилување на ветерот наместа застапени во форма на невреме. Утринската температура е во интервал од 13 до 20, а дневната че биде од 25 до 32 степена.
Во Скопје ќе биде нестабилно облачно со локален пороен дожд, силни електрични празнења, град и повремено засилување на ветерот. Утринската температура се спушти до 16, а дневната ќе достигне до 31 степен.
XS
SM
MD
LG