Достапни линкови

Заврши средбата Груевски - Филе во Брисел


Mакедонскиот премиер Никола Груевски и комесарот за проширување на Унијата, Штефан Филе, во Брисле разговоарале час и половина. Но по средбата немало изјава , па засега содржината на разговорите останува непозната. Груевски веднаш по средбата од Брисел заминал за Скопје. Во завршните заклучоци од Самитот на ЕУ во Брисел земјите од Западниот Балкан вклучувајќи ја и Македонија воопшто не се споменати.

XS
SM
MD
LG