Достапни линкови

Георгиевски најави враќање на политичката сцена


Почесниот претседател на ВМРО-Народна партија и поранешен премиер Љубчо Георгиевски најави враќање на политичката сцена на наредните избори. Тој изјави дека е иритиран од политиката на сегашната власт. Особено од нивната економска политика и од обидите да се фалсификува историјата за основањето на ВМРО-ДПМНЕ
XS
SM
MD
LG