Достапни линкови

Аргентина убедливо ја совлада Јужна Кореја


Фудбалската репрезентација на Аргентина ја победи со 4:1, репрезентацијата на Јужна Кореја во второто коло на Светското првенство во Јужна Африка. Во Групата Б, сега Аргентина е на првото место. Гонзало Игуан постигна 2 од 4 гола за репрезентацијата на Аргентина. Еден гол постигна Лионел Меси , а првиот гол за Аргентина беше авто- гол на Парк Чу Јунг. Единствениот гол за Јужна Кореја го постигна Ли Чунг Јунг.
XS
SM
MD
LG