Достапни линкови

Ал Каеда виновна за нападот на Централната Банка во Ирак


Ал Каеда во Ирак ја презеде одговорноста за смртоносниот напад пред Централната Банка, кој се случи за викендот. Изјавата со признание била објавена на сајтот на милитантите, јавува државната телевизија на Ирак.
XS
SM
MD
LG