Достапни линкови

Во Косово уапсен осомничен за тероризам, баран од САД


Во Косово денеска бил уапсен човек за кој постои меѓународна потерница, соопштиле од мисијата на ЕУЛЕКС. Анти-теористичката единица на ЕУЛЕКС го уапсила осомничениот во регионот на Митровица, по извештаите дека тој е баран од Соединетите Држави. Постои сомневање дека тој подржувал планови за терористички напади во Северна Каролина во САД.
XS
SM
MD
LG