Достапни линкови

Штрајк во Грција, блокиран железничкиот сообраќај


Меѓународниот железнички сообраќај меѓу Грција и Македонија, како и Бугарија е во прекин поради најавениот петчасовен штрајк на грчките железници. Тие штрајкуваат против новите рестриктивни мерки на Владата. Денеска штрајкуваат и вработените во градскиот сообраќај во Атина.
XS
SM
MD
LG