Достапни линкови

Претседателот на Авганистан Карзаи во Јапонија


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи на денешните средби во Токио ќе разговара за ситуацијата во неговата земја. Јапонија нема војници во Авгнаистан, но е една од најголемите земји донатори. Токио вети 5 милијарди долари помош за Авганситан, но само под услов да се подобри безбедносната ситуација во таа земја за да може да се реализираат проектите.
XS
SM
MD
LG