Достапни линкови

Економски самит во Санкт Петерсбург


Од денеска во Санкт Петерсбург се одржува рускиот најважен меѓународен економски форум. На тридневниот собир што ќе го отвори претседателот на Русија Дмитри Медведев ќе учествува, меѓу другите, и претседателот на Македонија Ѓорге Иванов. За денеска е предвидено тој да има средби со генералните директори на Газпром и на Лукоил, а утре и со претседателот Медведев.
XS
SM
MD
LG