Достапни линкови

Талибански напад врз авганистанската полиција


Четворица авганистански полицајци биле повредени во напад пред нивната станица во југоисточниот дел на земјата. Портпаролот на талибанците Забиулах Муџахид соопшти дека бомбаш самоубиец употребил украдено полициско возило за да го изврши нападот. Во меѓувреме, НАТО соопшти дека вчера од поставени бомби во Авганистан загинале тројца американски војници.
XS
SM
MD
LG