Достапни линкови

Осуден нападот врз претседателот на косовската општина Ораховац


Владата на Косово го осуди фрлањето на експлозивот во дворот на куќата од претседателот на општината Ораховац, Чазим Чеку. Ноќта меѓу вторникот и средата во куќата на Чеку експлодира експлозивна направа при што е предизвикана поголема материјална штета. Владата на Косово побара од надлежните органи да ги изведат извршителите пред лицето на правдата. Полицијата соопшти дека има двајца сведоци на настанот.
XS
SM
MD
LG