Достапни линкови

Времето претпладне сончево, попладне нестабилно


Времето ќе биде сончево со умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален краткотраен пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Утринската температура се движи од 14 до 21, а дневната ќе биде од 30 до 37 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со умерена локална облачност. Во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност со локален краткотраен пороен дожд, засилен ветер и грмежи. Утринската температура до 19, а дневната ќе достигне до 35 степени.
XS
SM
MD
LG