Достапни линкови

Шпанија загуби од Швајцарија


Репрезентацијата на Шпанија загуби од Швајцарија. Голот за селекцијата на Швајцарија во 52 минута го постигна Желсон Фернандес. Претходно денеска во групата Х, Чиле го совлада Хондурас со 1:0

XS
SM
MD
LG