Достапни линкови

Турски војници убиле курдски милитанти


Турски војници денеска навлегле на ирачка територија во потрага по курдските бунтовници кои ги нападна турските граничари. Турската Армија соопшти дека биле убиени четворица милитанти. Од Армијата соопштиле дека турските војници навлегле 2 или 3 километри на ирачка територија

XS
SM
MD
LG