Достапни линкови

Ирак „камен темелник“ на безбедноста во Заливот.


Британскиот премиер Дејвид Камерон изјавил дека Ирак по инвазијата е земја „камен темелник“ на безбедноста во Заливот. Камерон во писмо до неговиот ирачки колега Нури ал Малики напишал дека просперитетноста и стабилноста на Ирак и се многу важни на Велика Британија. Военото учество на Британија во Ирак сега е ограничено на мали контингенти.

XS
SM
MD
LG