Достапни линкови

ЕУ воздржана од проширување, тврди европратеникот Шулц


Во Европската унија постои извесна доза на воздржаност околу доделувањето на конкретни датуми за земјите кандидати за членство во Унијата, оценува германскиот европратеник Мартин Шулц,кој е шеф на групата на прогресивните социјалисти и демократи при Европскиот парламент, јавува МИА Европскиот парламент во моментов е многу повеќе посветен на мерките за излез од кризата во која се наоѓа ЕУ, отколку на прашањата поврзани со проширувањата на Унијата, вели европратеникот

XS
SM
MD
LG