Достапни линкови

СДСМ бара предвремени избори


Доколку до ноември не се одблокираат евроатланските интеграции, СДСМ ќе бара предвремени избори, изјавил претседателот нa партијата Бранко Црвенковски. Според него единствено изборите можат да ја извaдат земјата од кризата во која ќе западне ако нема напредок при решавање на името до неомври. Од СДСМ за 27 јуни најавуваат протестен мининг пред Владата, што всушност ќе биде битка за предвремени избори во земјата.
XS
SM
MD
LG