Достапни линкови

Медицинска проверка за ловецот на бил Ладен


Американкиот државјанин кој е задржан во Пакистан под сомение дека сака да го фати и убие Осама бин Ладен, денеска бил подложен на медицински тестови, бидејќи властите биле загрижени за неговото здравје. Американецот на возраст од 52 години, беше уапсен во понеделникот во северен Пакистан. Тој бил навооружан со пиштол и нож. Братот на уапсениот изјавил дека човекот не е луд, тука само патриот , кој верува во Бога и затоа тргнал по главата на бин Ладен за која се нудат 25 милиони долари.
XS
SM
MD
LG