Достапни линкови

5 години затвор за Мадам Пепи


Основниот суд Скопје 1 денеска ја осуди Персида Момировска позната како Мадам Пепи на пет години затвор за шверц на дрога и брендирана облека. Момировска доби три и пол години затвор за неовластено пуштање во промет на дрога и година и пол за шверцување облека од познати светски марки. Во текот на судењето Момировска призна дека дел од стоката ја продавала без да плати давачки кон државата, но негираше поврзаност со пратката кокаин од Перу.
XS
SM
MD
LG