Достапни линкови

Поплави во Франција 11 мртви


Најмалку 11 луѓе загинале а 2 се водат како исчезнати во поплавите во југозападниот дел на Франција, соопштиле локалните власти. Во некои градови има и по 2 метри вода по улиците, соопштуваат властите. Поплавени се пругите, патиштата, а како последица на поплавите повеќе од 200 илјади куќи останале без струја.

XS
SM
MD
LG