Достапни линкови

Иран со свои услови за преговори


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави дека Иран наскоро ќе ги соопшти новите услови за разговори со големите сили во врска со неговата нуклеарна програма. Во еден говор во централен Иран, Ахмадинеџат изјави дека Техеран не е вознемирен од новата рунда санкции на Советот за Безбедност на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG