Достапни линкови

Престрелка во Дагестан, 7-мина загинати


Полицијата во Дагестан соопшти дека 4-ца полицајци и тројца милитанти биле убиени во претстрелката во таа северно-кавказка република. До престрелката дошло кога полицијата упаднала во засолиштето на милитантите во едно село.
XS
SM
MD
LG